Wednesday, June 29, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Horoskopi javor për periudhën nga 13 – 20 qershor

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme, transmeton Telegrafi.

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Kjo është një kohë e mirë për të investuar paratë tuaja në diçka të rëndësishme – diçka që do t’ju ndihmojë. Qëndroni të qetë dhe vigjilentë, në mënyrë që të njihni ofertat dhe mundësitë e duhura dhe të filloni biznese fitimprurëse në planin afatgjatë. Gjithçka që filloni në këtë periudhë do t’ju sjellë njohje dhe fitime.

Dashuria: Vetëm me durim do të arrini të stabilizoni atë që keni arritur deri tani. Marrëdhëniet e mira me të tjerët janë katalizatori për suksesin tuaj të përgjithshëm. Ndjenjat e fuqishme përshkojnë jetën tuaj emocionale – dhe veçanërisht në marrëdhënien tuaj me partnerin tuaj – falë energjive qiellore që janë aktualisht në fuqi. Udhëtimi me një të dashur do t’ju sjellë një humor të mirë dhe relaksim. Jeni të mbushur me shpresa dhe plane, shumica e të cilave janë të realizueshme dhe kjo është arsye e mjaftueshme për të mos u ndjerë në siklet. Deshët e lirë – kini kujdes nga njerëzit e pabesueshëm që keni provokuar nga veprimet tuaja dhe obsesionet tuaja me përmasat që shpesh ju lëndojnë. Analizoni me kujdes veprimet tuaja. Padurimi dhe sjellja shpërthyese ju lëndojnë.

Shëndeti: Për të ruajtur stabilitetin emocional dhe shëndetin fizik, gjeni kohë për veten dhe aktivitetet që ju plotësojnë dhe ju qetësojnë. Mundohuni të prezantoni disa zakone më të shëndetshme.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Prosperiteti është i garantuar nëse shikoni me kujdes atë që po ndodh rreth jush. Në këtë pikë, është shumë e rëndësishme që sugjerimet që ju janë dhënë të vlerësohen siç duhet. Nëse keni lënë pas dore gjërat e rëndësishme që lidhen me financat, atëherë do të përfitoni nëse merreni me këto çështje pa vonesë.

Dashuria: Mund të luani të gjitha llojet e lojërave për të provuar të mashtroni dikë për ndjenjat tuaja, por kjo nuk do t’ju ndihmojë. Veprimet tuaja të papritura janë shkaku i komplikimeve në marrëdhëniet me të dashurit. Mundohuni të mos grindeni me ata që doni. Ju nuk dëshironi të lëndoni partnerin tuaj sepse aktualisht jeni të pakënaqur me veten. Flisni me të dhe bëjini të ditur mendimet tuaja më intime – në këtë mënyrë ai do të dijë saktësisht se çfarë dëshironi, gjë që mund ta ndihmojë shumë marrëdhënien tuaj. Demat e lirë – tregoni vetëkontroll dhe mos u përfshini në aktivitete të reja, edhe nëse dikush ju tundon. Një udhëtim tani do të jetë i mirë për ju. Së shpejti do të ketë një ndjenjë të madhe harmonie, sepse mund të ketë ndryshime befasuese dhe ngjarje të reja. Do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme për planet tuaja të ardhshme.

Shëndeti: Jeta emocionale është vendimtare në këtë moment, në kuptimin e njohjes së ndjenjave dhe komunikimit me veten. Shëndeti juaj është i ndjeshëm, ndaj kujdesuni më shumë se zakonisht.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Për të qenë i suksesshëm, duhet të jeni më agresiv në qasjen tuaj. Rinovoni marrëdhëniet fitimprurëse me partnerët e biznesit me të cilët keni punuar më parë, veçanërisht kur mund të keni vepruar me nxitim dhe pamatur. Kjo periudhë nuk është e përshtatshme për shpenzime.

Dashuria: Mundohuni të sillni ndjenja pozitive në atmosferën e shtëpisë. Energjia që buron nga planeti ju sjell në kontakt me ndjenjat tuaja më intime. Përfitoni nga kjo, pastaj bisedoni me partnerin tuaj dhe njerëzit e dashur, tregojuni atyre vëmendjen tuaj, bëni një gjest të këndshëm – pa arsye apo pritshmëri për asgjë në këmbim. Ndryshimet pozitive janë të mundshme nëse anatomizoni veprimet tuaja dhe bëni kujdes me fjalët tuaja. Jeni gati të udhëtoni me partnerin, do të jeni të lumtur dhe kënaqësinë do ta ndani me të tjerët. Megjithatë, kini kujdes, mund t’ju duhet të riorganizoni papritur agjendën tuaj për shkak të lajmeve të pakëndshme. Binjakët e lirë – së shpejti mund t’ju duhet të rishikoni dhe ndryshoni planet tuaja për të ardhmen. Kapërcimi i vështirësive është në favorin tuaj.

Shëndeti: Gjeni kohë për veten tuaj dhe kaloni mirë – me veten tuaj. Vetë-analiza do t’ju ndihmojë të ekuilibroni dhe të shmangni problemet shëndetësore.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Ju keni fuqinë të korrigjoni një situatë biznesi që po shuhet dhe ta ktheni atë në një histori të plotë suksesi. Veprimet tuaja janë shënuar me sukses dhe ju sjellin kthime të mira financiare. Përfitoni nga kjo periudhë në të cilën do të keni mjaft durim për të përfunduar detyrat që përndryshe ju lodhin dhe acarojnë.

Dashuria: Do t’ju duhet durim për t’u marrë me dikë që nuk është aq i vëmendshëm sa ju. Ndjenjat ndaj partnerit janë intensive, e cila është e ndërsjellët, ndaj përpiquni të kaloni sa më shumë kohë së bashku gjatë kësaj periudhe. Nëse mendoni se ekziston një lloj pengese për të shprehur ndjenjat tuaja të vërteta, mund t’ju duhet ta hetoni atë më në detaje përmes vetë-analizës. Stabilizoni atë që është arritur deri tani dhe normalizoni marrëdhëniet me të tjerët. Gaforret e lira – do të zemëroheni me të dashurit tuaj, sepse ata mund të injorojnë idetë dhe planet tuaja, të cilat duhet t’i merrni parasysh. Edhe pse keni nevojë të dilni dhe të argëtoheni, yjet ju këshillojnë të mos udhëtoni jashtë vendit.

Shëndeti: Ndryshoni mjedisin, të paktën për një kohë të shkurtër – një ditë në një udhëtim, një shëtitje në pyll – do t’ju mbushë bateritë dhe do t’ju qetësojë nervat.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Mundohuni të shmangni humbjet financiare. Rishikoni kontratat që keni nënshkruar dhe analizoni marrëveshjet që keni lidhur tashmë, këtu do të gjeni përgjigjen e pyetjes se si t’i drejtoni veprimet tuaja. Duke vepruar me mençuri, ju vendosni themelet për planet dhe aktivitetet e ardhshme.

Dashuria: Në një marrëdhënie me partnerin do të përballeni me vështirësi dhe dështime që i keni shkaktuar vetë. Rrethanat aktuale mund t’ju detyrojnë të debatoni dhe të përkrahni pikëpamjet dhe bindjet tuaja, por mos jini kokëfortë, por dëgjoni palën tjetër. Vononi marrjen e vendimeve të rëndësishme sepse jeni të hutuar, të padurueshëm dhe mund të mos keni të drejtë. Konfigurimi qiellor ju fton përzemërsisht të uleni dhe të analizoni jetën tuaj nga sa më shumë këndvështrime të ndryshme që mundeni. Ndryshimet që mund të ndodhin me konfigurimin aktual qiellor mund të jenë shumë të thella. Luanët e lirë – ju mungon vetëbesimi. Mos u nervozoni nëse shihni se gjërat e planifikuara po ndodhin më ngadalë se sa pritej. Mendoni më shumë për veprimet tuaja për të shmangur zhgënjimin. Udhëtimi tani është në favorin tuaj.

Shëndeti: Ballafaqimi me problemet sjell ndryshime dhe zhvillim të brendshëm. Gjeni një mënyrë për të tejkaluar tensionet – më së miri përmes shëtisë në natyrë.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Mendja juaj tani është shumë më e përqendruar dhe e fokusuar, ju ndihmon të përqendroni energjinë tuaj në një gjë në vend të parave dhe ky është sekreti i suksesit tuaj. Veprimet tuaja janë të suksesshme dhe do t’ju sjellin njohje të reja dhe të ardhura të mëdha. Mos refuzoni ndihmën.

Dashuria: Mos lejoni që emocionet tuaja të dominojnë nëse doni të merrni njohjen që meritoni nga partneri juaj. Në këtë pikë, keni nevojë për mbështetje dhe besueshmëri – në çdo mënyrë. Energjia që rrezaton nga planeti mund të nxisë disa ndjenja shumë të thella të dalin në sipërfaqe, prandaj përqafoni dhe shprehni ato – kjo do t’ju sjellë paqen, stabilitetin dhe relaksimin. Mos nxitoni në asnjë vendim; por jini të durueshëm dhe dëgjoni zemrën tuaj. Një mendim i thellë dhe i zhytur për një temë që ju shqetëson tani mund të jetë me vlerë të madhe. Virgjëreshat e lira – ndikimet qiellore ju inkurajojnë të krijoni të gjitha llojet e planeve dhe skemave për të tërhequr vëmendjen e dikujt. Lajmet e mira do të inkurajojnë zhvillimin e përvojave interesante.

Shëndeti: Mundni tensionet dhe nervozizmin tuaj të përditshëm përmes aktiviteteve qetësuese dhe relaksuese të mbrëmjes ose në rrethin më të ngushtë të njerëzve të afërt. Lëvizni më shumë, transmeton Telegrafi.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Duhet të jeni më sistematik dhe të bazuar për të qenë të suksesshëm. Do ta gjeni veten të rrethuar nga njerëz interesantë dhe me ndikim që duan të jenë të dobishëm për ju, të mbështesin planet dhe projektet tuaja. Merrni parasysh arritjet tuaja dhe filloni detyra të reja, të paramenduara. Jeni duke u marrë me probleme që kërkojnë një zgjidhje urgjente.

Dashuria: Jeni nervoz, ndaj mos u kushtoni vëmendje vërejtjeve të të tjerëve. Ekziston mundësia e komplikimeve në marrëdhëniet në familje nëse jeni të pakujdesshëm. Shtrirja aktuale planetare mund të vë në provë durimin tuaj. Ndërsa mund të tundoheni për të bërë diçka drastike, shanset janë të larta që të përvetësoni një qasje të arsyeshme dhe të bëni ndryshime gradualisht – si për veten tuaj ashtu edhe për të tjerët. Ka mundësi që partneri t’ju kënaqë në këtë periudhë me një surprizë që ju ka përgatitur prej kohësh. Peshoret e lira presin një thirrje simpatie.

Shëndeti: Përpiquni të mundni stresin dhe largoni zemërimin – stresi gjithmonë ju lodh dhe ju trishton. Qëndrimi në natyrë, lëvizja e moderuar dhe pushimi i mjaftueshëm do t’ju ofrojnë ekuilibër dhe shëndet të mirë.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Ndoshta duhet të konsideroni të investoni të paktën një pjesë të parave tuaja për stabilitet në të ardhmen. Rrugët tuaja janë të hapura nëse nuk jeni të ngarkuar me premtime që nuk mund t’i përmbushni dhe nëse qëndroni të qëndrueshëm me veten. Mos lejoni që t’ju kufizojnë dhe qëndroni në parimet tuaja.

Dashuria: Atmosfera planetare mund të krijojë parakushtet për turbulenca emocionale. Ndaloni vetes të ndërhyni në grindje që nuk ju shqetësojnë. Për shkak të kësaj, mund të hasni në vështirësi, por qëndroni të qetë dhe tolerantë. Mund të përballeni me gënjeshtrat e partnerit tuaj që shkatërrojnë shpresat tuaja, por mos u pikëlloni – gjithçka është e zgjidhshme. Komunikimi i hapur është çelësi i çdo zgjidhjeje. Nga ana tjetër, ngjarje të lumtura dhe lajme të mira ju shoqërojnë në këtë periudhë, dhe ju takon të jeni të vetëdijshëm për çdo moment dhe të mos përpiqeni të analizoni dhe rishikoni gjithçka – thjesht ndjeni. Akrepat të lirë – kjo është një kohë shumë analitike për ju. Konfigurimi qiellor do të përfshijë perspektivat për ndryshim. Kaosi dhe joefikasiteti janë dy situata që duhet të përpiqeni t’i shmangni me çdo kusht.

Shëndeti: Njohuritë dhe njohuritë janë të forta këtë javë – ndiqni anët tuaja të brendshme, dëgjoni intuitën tuaj dhe jini të durueshëm. Kurseni energji, mos e teproni me asgjë dhe mos u lodhni.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Mos kini frikë të investoni paratë tuaja në një investim që mendoni se ia vlen. Do të përballeni me disa situata që kërkojnë ndërhyrjen dhe gjakftohtësinë tuaj – nëse përpiqeni t’ia kaloni atë punë dikujt tjetër, do të ketë një rrëmujë dhe pasoja që do t’ju duhet t’i rregulloni sërish.

Dashuria: Qëndroni larg mosmarrëveshjeve dhe konflikteve të panevojshme me partnerin. Nëse e bëni këtë, dashuria do të lulëzojë. Aktualisht jeni duke luftuar me ndjenjat e pakënaqësisë, e cila është shkaku i nervozizmit dhe prirjes tuaj për grindje, ndaj bisedoni së bashku me partnerin. Konfigurimi astral do të thotë që do t’ju duhet të kaloni pak kohë duke analizuar veprimet tuaja të mëparshme. Organizoni rutinën tuaj të përditshme ndryshe, sepse ju duhet patjetër një ndryshim. Nëse është e mundur, shkoni në një udhëtim me partnerin tuaj që keni ëndërruar dhe përpiquni të përzieni atë që është e dobishme me të këndshmen. Shigjetarët e lirë – vështirësitë do t’ju çojnë në mënyrë të papritur të ndryshoni planet tuaja aktuale tani për tani. Mos bëni kompromis me veten për të mos humbur miqtë besnikë.

Shëndeti: Për një humor të mirë ju duhet një ambient miqësor dhe shoqërim. Mundohuni të relaksoheni, do të dëshironit një detoksifikimi të plotë.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Idetë e reja do t’ju ndjekin dhe çdo lloj stuhie idesh do t’ju sjellë sukses të jashtëzakonshëm. Gjeni kohë dhe mendoni përsëri për qëllimet dhe planet tuaja. Kujdes me kontaktet e reja të biznesit, sepse nuk mund t’i vlerësoni saktë. Mos u mundoni t’i shpejtoni gjërat, por pranoni vonesat dhe vonesat.

Dashuria: Gjatë kësaj periudhe, mund të jeni të zemëruar dhe nervoz për problemet në marrëdhëniet tuaja personale që ju ndjekin mendimet. Kini kujdes të mos bëni ndonjë lëvizje që do t’ju lëndojë si ju ashtu edhe partnerin tuaj. Kujdes mos ia impononi mendimin tuaj, gjë që ua keni bërë së fundmi të gjithë njerëzve tuaj të dashur. Rreshtimi planetar ju jep shumë hapësirë për ndryshim dhe transformim. Bricjapët e lirë – mund të ndiheni shumë të tërhequr nga një person i caktuar, por nuk jeni të sigurt se si duhet t’i përgjigjeni sinjaleve të saj. Guxoni të konsideroni të gjitha opsionet e mundshme që janë të hapura për ju. Bëni një investim të rëndësishëm sot – investoni në veten tuaj.

Shëndeti: Qëndroni larg njerëzve dhe situatave toksike dhe kërkoni burime të energjisë pozitive, kështu do të kurseni nervat dhe shëndetin tuaj.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Përparimi drejt prosperitetit është në duart tuaja dhe do të keni gjithashtu mundësinë të zgjeroni horizontet tuaja. Prisni telashe për shkak të suksesit financiar që ka mërzitur kolegët tuaj. Mos u mundoni t’i shpejtoni gjërat, por pranoni vonesat dhe vonesat.

Dashuria: Keni tendencë të fshihni emocionet tuaja të vërteta, por së shpejti do të dëshironi të zbuloni mënyrën se si jeni. Partneri juaj po përgatit një surprizë për ju dhe ky mund të jetë një moment ideal për t’i treguar atij emocionet tuaja të vërteta që keni frikë t’i shprehni. Në përgjithësi, ju kënaqeni me suksesin në jetë, por është mirë të vlerësoni realisht situatën në të cilën ndodheni. Mendoni të bëni diçka të improvizuar – bëni të lumtur familjen dhe miqtë tuaj me një gjest që e dini se do t’i kënaqë ata. Ujorët e lirë – në këtë periudhë mund të keni një përvojë të pazakontë me një person – të bini në dashuri, konflikt, zhgënjim dhe ndarje në vetëm pak ditë (që zakonisht zgjat muaj dhe madje vite në një marrëdhënie).

Shëndeti: Ka mundësi që të përballeni me çrregullime të tretjes, për shkak të gjithçkaje që do të duhet të “gëlltisni”, sepse nuk jeni mësuar të heshtni dhe të abstenoni.

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Jeni shumë afër synimeve të vendosura, por mjegulla ju fsheh nga sytë suksesin tuaj të afërt. Planet e bëra gjatë këtij cikli do të jenë jashtëzakonisht të dobishme. Dëgjoni intuitën tuaj dhe do të keni sukses. Ju jepet mundësia për të realizuar ëndrrat tuaja. Nëse kohët e fundit i keni dhënë para hua dikujt, një pjesë e tyre mund t’ju kthehet së shpejti.

Dashuria: Mos hezitoni dhe kërkoni falje partnerit tuaj për gabimet tuaja. Është më mirë të tregoheni të qetë tani dhe të merrni një vendim të rëndësishëm më vonë. Kjo është një kohë e mirë për të rishqyrtuar disa nga idetë dhe bindjet tuaja në lidhje me situatën tuaj aktuale emocionale, kjo është arsyeja pse ju shprehni zhgënjimin me të dashurit tuaj. Dijeni se keni çdo shans për të bërë sa më shumë ndryshime që dëshironi. Yjet sugjerojnë të udhëtoni me një partner në një vend të pazakontë që keni dashur gjithmonë ta vizitoni. Jini të përgjegjshëm, të moderuar dhe të përmbajtur. Peshqit e lirë – duhet të vazhdojnë interesimet, nëse personi që ju intereson nuk ua kthen të njëjtën mënyrë. Ju nuk mund të fitoni dikë nga inati.

Shëndeti: Jeni të qëndrueshëm dhe ndiheni mirë. Mbani një ritëm normal të jetës, zvogëloni konsumin e kafesë, alkoolit, cigareve dhe flini mjaftueshëm.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.