Thursday, September 21, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Horoskopi javor për periudhën nga 15 – 22 gusht

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Kjo është një periudhë e favorshme biznesi për të gjithë Deshët. Nëse keni parasysh nisjen e një projekti të ri biznesi – mos humbni kohë dhe filloni gjithçka që keni vendosur të bëni menjëherë. Forconi kontaktet e biznesit me komunikim të mirë dhe një ftesë për t’u shoqëruar jashtë orarit të punës.

Dashuria: Mos lejoni që frika e dështimit t’ju ndalojë të filloni një lidhje të re këtë herë, nëse ka një mundësi të hapur për ta bërë këtë. Jini të durueshëm dhe pragmatikë në komunikim, përpiquni të zgjidhni paqartësitë në mirëkuptim me partnerin. Dashi në marrëdhëniet me partnerin është në rrezik që për një fjalë e gabuar të shkaktojë reagime të stuhishme dhe shpërthime emocionesh – dhe kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të mos bëni “lëvizje të papritura”. Deshët e lirë – do të ketë mundësi për ndryshime pozitive në nivelin emocional, por mbi të gjitha është e rëndësishme të përballen me të kaluarën e tyre të dashurisë. Vetëm kur ta bëni këtë, do të jeni në gjendje të përballoni lehtësisht stuhinë e emocioneve të reja dhe të hyni në një marrëdhënie të re premtuese.

Shëndeti: Ju pret një periudhë rritjeje emocionale, për të cilën keni nevojë më shumë nga sa e kishit menduar. Përqendrohuni te vetja, meditoni dhe lejojini vetes të përballeni me emocionet që shfaqen. Ndershmëria dhe një këndvështrim “i brendshëm” janë jashtëzakonisht të rëndësishme për ju.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Ndjeni se është koha për një ndryshim dhe jeni të etur për të ecur përpara – por nuk jeni të sigurt se ku të shkoni më pas. Kjo është arsyeja pse më së miri do të ishte të bënit durim, ta mendoni mirë dhe të konsultoheni me kolegët tuaj, të cilët do t’ju presin me këshilla konstruktive.

Dashuria: Planetët ju sjellin një periudhë të lehtë dhe të relaksuar, në të cilën ecja me rrjedhën do të jetë filozofia juaj e jetës. Kjo është pikërisht arsyeja pse ju do të tërhiqni njerëz të rinj në jetën tuaj, të cilët me shumë mundësi do të qëndrojnë atje për një kohë të gjatë. Nëse jeni në një lidhje, tani është koha e duhur për të zhvilluar biseda serioze me partnerin tuaj pa tension dhe për të krijuar plane për të ardhmen mbi një themel të fortë. Kushtojini vëmendje emocioneve të partnerit tuaj dhe jepini atij mbështetje dhe mirëkuptim. Demat e lirë – janë në pritje të njohjeve të reja që mund të duken premtuese, por në fakt nuk janë. Mos u ngutni për të hyrë në një lidhje të re romantike, veçanërisht me një person që bëhet një mik shumë i ngushtë – sepse ata do të sillen shumë ndryshe në lidhje.

Shëndeti: Jeni plot energji emocionale dhe fizike, sikur jeni të ngarkuar. Gjatë kësaj periudhe, eksploroni mënyra pozitive për të shpenzuar energjinë që keni, si vrapimi, trajnimi, noti. Mos u shqetësoni, e gjithë energjia që jepni do t’ju kthehet në një formë edhe më të mirë.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Edhe pse në planin emocional do të jeni shumë të suksesshëm, në biznes duhet të “tërhiqni frenat”. Së pari, përfundoni detyrat që keni filluar (pavarësisht se sa jo interesante mund të jenë për ju) dhe vetëm atëherë pranoni detyra të reja. Nëse puna juaj grumbullohet, nuk do të mund të ecni përpara.

Dashuria: Në këtë periudhë jeni shumë karizmatik dhe gjithçka ju shkon mirë – përfitoni! Tregohuni të guximshëm, merrni vendime të rëndësishme, thelloni marrëdhënien me partnerin. Nëse jeni beqarë, kjo është gjithashtu koha e përsosur për të bërë lëvizjen e parë drejt dikujt që ju pëlqen prej kohësh. Edhe pse magjepsni me karizmën, mos harroni se nuk mjafton të jeni të dashur nga të gjithë rreth jush, por para së gjithash duhet ta doni veten. Nëse keni punuar shumë për veten tuaj dhe kuptoni emocionet dhe reagimet tuaja, do të jeni vërtet të pandalshëm në ditët në vijim!

Shëndeti: Në periudhën e ardhshme do të tërhiqeni nga dëshira për ushqime jo të shëndetshme, daljet dhe netët pa gjumë. Nëse u dorëzoheni atyre, kini parasysh se pasi të kalojë dëshira, duhet t’u ktheheni zakoneve të shëndetshme për të rikthyer trupin në ekuilibër.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Periudha e ardhshme nuk është e përshtatshme për të marrë vendime të reja biznesi dhe sigurisht që nuk do të përjetoni asnjë ndryshim. Ndiheni të lodhur, të pakënaqur dhe letargjik dhe ju mungon dëshira për të përparuar. Megjithatë, një takim i papritur mund t’ju sjellë një lajm të mirë që do t’ju rikthejë vullnetin dhe energjinë në punë.

Dashuria: Nëse jeni në një lidhje, përgatituni për një periudhë të stuhishme dhe emocionale. Në ditët në vijim mund t’ju ndodhin ndryshime që në fakt kanë qenë në përgatitje për një kohë të gjatë dhe tani më në fund kanë dalë në dritë. Megjithatë, pavarësisht se nuk do të “çelë trëndafila”, kjo është shumë e mirë si për ju personalisht, ashtu edhe për marrëdhënien tuaj. Do të mësoni të mos i fshini gjërat nën qilim, të kuptoni më mirë veten dhe partnerin tuaj dhe në fund të ditës, pranoni si rezultatin pozitiv ashtu edhe atë negativ të kulmit të marrëdhënies suaj. Gaforret e lira do të takojnë një person me të cilin do të dashurohen, por bëni kujdes në fillimin e kësaj lidhjeje të re. Mos e trembni personin me emocionet tuaja të thella në një nga takimet e para, pavarësisht nga lidhja e thellë që ndjeni. Jepini asaj pak kohë.

Shëndeti: Pakënaqësia juaj në mjedisin e biznesit do të ndikojë edhe në shëndetin tuaj mendor. Do të shqetësoheni dhe do të fajësoni veten që nuk jeni mjaft produktiv, por në fakt problemi nuk është tek ju – por në kolektivin jo mjaftueshëm stimulues në të cilin punoni. Heshtni mendimet tuaja dhe praktikoni dashurinë për veten.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Për momentin, puna dhe emocionet tuaja janë të ndërthurura intensivisht dhe për këtë arsye duhet të bëni pauzë përpara se të merrni vendime serioze biznesi. Mundohuni të qetësoni reagimet intensive dhe të papritura dhe përpiquni të përcaktoni se çfarë është ajo që ju lëndon emocionalisht në marrëdhëniet profesionale.

Dashuria: Yjet janë në anën tuaj dhe ju ndjeni energji dhe besim në çdo kuptim. Përdoreni këtë periudhë për të thënë gjithçka që keni për të thënë në marrëdhëniet me partnerin, dhe këto mund të jenë fjalë të mëdha që sugjerojnë hapin tjetër në marrëdhënien tuaj. Nëse ndani energjinë tuaj pozitive me partnerin, lumturia juaj do të trefishohet. Luanët e lirë janë gjithashtu pre, por duhet të kenë kujdes nga lëvizjet e papritura. Dikush me të cilin po flisni mund të mendojë se jeni shtytës dhe mosrespektues për ritmin dhe dëshirat e tij, vetëm sepse po insistoni intensivisht (megjithëse me qëllimet më të mira) në aktivitete të përbashkëta. Mos detyroni asgjë, dëgjoni nevojat e palës tjetër dhe lërini gjërat të marrin rrjedhën e tyre.

Shëndeti: Jeni të shëndetshëm, por emocionalisht të hutuar. Pranoni emocionet tuaja dhe përpiquni të arrini në thelbin e tyre. Pasi t’i kuptoni ato, do të jetë më e lehtë t’i shprehni ato – dhe kur t’i shprehni ato, do të zbuloni se është shumë më e lehtë dhe më pozitive nga sa e kishit menduar.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Eprori juaj sheh potencial tek ju dhe është aty për t’ju lavdëruar dhe shpërblyer. Kjo është një periudhë e përshtatshme për fillimin e bizneseve të pavarura në të cilat ju pret suksesi dhe përderisa mbështeteni tek vetja dhe mundi dhe puna juaj – është e garantuar. Besoni në veten tuaj dhe të tjerët do të besojnë gjithashtu në ju.

Dashuria: Planet tuaja për të ardhmen me partnerin tuaj janë aktualisht shumë ambicioze dhe nuk e mbani fare fjalën – dhe për këtë arsye nuk janë të realizueshme. Mundohuni t’i rezistoni prirjeve tuaja perfeksioniste dhe ndjenjës së kontrollit mbi gjithçka dhe përfshini palën tjetër në krijimin e planeve të përbashkëta. Besoni yjeve dhe partnerit tuaj dhe ju pret një periudhë bollëku. Virgjëreshat beqare do bëjnë shumë njohje të reja për momentin, por asnjëra prej tyre nuk do të qëndrojë në të vërtetë – gjë që është më mirë, sepse shumë prej tyre janë më toksike nga sa duken në shikim të parë. Nëse aktualisht jeni në një lidhje ose në një “skemë” me dikë, mos i ngrini shpresat dhe mos prisni asgjë më shumë prej tij. Mos i kushtoni rëndësi asaj marrëdhënieje, kthehuni te vetja dhe ndjeni vlerën tuaj. Do të vijë personi i duhur.

Shëndeti: Është koha të mendoni sinqerisht për emocionet tuaja të ngulitura, të cilat përndryshe mund të minojnë stabilitetin tuaj. Shumë ndryshime ju presin dhe shumë tashmë po ndodhin – prandaj mendoni se cilat aktivitete ju sjellin paqe dhe përmirësoni ato.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Situata juaj financiare do të përmirësohet, por duhet të jeni të duruar dhe këmbëngulës. Mos i shtoni më shumë punë vetes, por angazhohuni sinqerisht për atë që keni aktualisht dhe rezultatet do të vijnë. Pa lëvizje të papritura, stabiliteti është më i rëndësishmi për ju tani.

Dashuria: Pas jush ishte një periudhë e turbullt, e cila tani përfundimisht po përfundon. Ju keni arritur në bregun tjetër, dhe megjithëse ndiheni të rraskapitur emocionalisht – jeni të vetëdijshëm se gjithçka që ndodhi është një gjë e mirë. Ju dhe partneri juaj tani jeni plotësisht të sinqertë dhe të zhveshur me njëri-tjetrin, gjë që mund t’ju afrojë edhe më shumë. Peshoret e lira ndjejnë zili për të tjerët që janë më të lumtur se ata në dashuri dhe shpesh kanë shpërthime emocionesh negative. Mundohuni të mos shikoni të tjerët, por veten – të kuptoni pse jeni beqarë. Vetëm atëherë do të vini re ndryshime pozitive.

Shëndeti: Jeni të shëndetshëm, por jeni të shqetësuar nga dyshimi në vetvete dhe shqetësoheni intensivisht për të ardhmen – mbi të cilën nuk keni kontroll. Provoni meditimin dhe jogën, sepse sforcimi fizik do të ndihmojë në balancimin e psikikës tuaj.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Kolegët tuaj për momentin nuk janë dakord me mendimet dhe qëndrimet tuaja, gjë që mund të shkaktojë konflikte të padëshiruara në mjedisin e biznesit. Mos reagoni papritur, përpiquni të shihni pamjen e tyre të gjërave dhe afrohuni atyre me një kokë të ftohtë. Jeni të aftë për komunikim të hapur dhe ky është çelësi i gjithçkaje.

Dashuria: Nëse jeni i martuar dhe keni familje, kjo është një periudhë e përshtatshme për të marrë vendime të rëndësishme të përbashkëta dhe për të rregulluar shtëpinë tuaj në mënyrë që ajo të bëhet oaza juaj e përbashkët. Për Akrepat që janë në një lidhje, por jo të martuar, gjëja më e rëndësishme është të mendojnë dy herë se çfarë vendimesh do të marrin dhe çfarë t’i thonë partnerit. Jeni të shqetësuar se mos e lëndoni partnerin tuaj me dëshirat tuaja, por do të lëndoni edhe më shumë veten dhe atë nëse i fshini gjërat nën qilim dhe pretendoni se gjithçka është në rregull – sepse atëherë do të arrini një pikë të thyer. Akrepat e lirë do të angazhohen në njohje të reja dhe do hapen shpejt, por kjo mund t’u shkaktojë atyre probleme. Pavarësisht se si duket personi që ju pëlqen, mos nxitoni për një marrëdhënie të re. Njohja me njëri-tjetrin kërkon kohë.

Shëndeti: Ndjeni forcë dhe gatishmëri të jashtëzakonshme fizike, por mos e shtyni veten në mënyrë të pandërgjegjshme. Qëndroni në formë dhe dëgjoni me kujdes trupin tuaj – ai do t’ju tregojë vetëm se çfarë i nevojitet.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Nuk do të keni rezultate të mira në punë nëse dukeni si punëtor që ua merr gjithë punën kolegëve të tjerë. Kjo lëvizje nuk do t’ju sjellë as kënaqësi, as përfitim financiar, as respekt të kolegëve dhe as trajtim të veçantë nga shefi. Tregoni kolegjialitet dhe vullnet për të punuar, kjo është më se e mjaftueshme.

Dashuria: Një person nga e kaluara juaj mund të kthehet në jetën tuaj dhe të sjellë disa ndryshime të papritura, por pozitive. Qoftë në një lidhje apo beqare, një person i ri do ju prishë planet e mëparshme, por kjo është diçka që nuk do mund ta shmangni. Mendoni me kujdes për atë që dëshironi dhe këtë herë dorëzojuni fatit – sepse vërtet nuk mund të jeni gjithmonë pragmatik në dashuri. Ndonjëherë është mirë të mos kesh kontroll mbi gjithçka.

Shëndeti: Ndiheni të lodhur dhe humbni përqendrimin, gjë që ju bën emocional dhe nervoz. Flini, pushoni dhe përpiquni të meditoni – pushimi është ajo që ju nevojitet më shumë tani për të rimbushur bateritë tuaja.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Edhe pse në punë ndjeni tension, jeni të suksesshëm dhe ia dilni mirë. Mos u jepni këshilla të tjerëve, sepse rrezikoni të keqinterpretoni. Jini të durueshëm dhe përpiquni të kuptoni ndryshimet e humorit të kolegëve tuaj, si dhe ato që vijnë nga ju.

Dashuria: Nëse jeni aktualisht në një lidhje, do ta keni të vështirë të jeni të duruar me dëshirat dhe nevojat tuaja në një lidhje. Partneri juaj mund të mos ketë qëllime të këqija, por thjesht nuk është gati të ndërmarrë hapin tjetër ose thjesht nuk e kupton atë që dëshironi – dhe në vend që të flisni, do të filloni një debat. Kuptoni se askush nuk mund të lexojë mendjen tuaj dhe se ju duhet të komunikoni dhe dëgjoni për të mbajtur një marrëdhënie të suksesshme. Bricjapët e lirë do të kenë fatin në periudhën e ardhshme të takojnë një person që do të jetë jo vetëm dashuria e tyre e madhe, por edhe miku i tyre më i mirë. Mund të jetë gjithashtu dikush që tashmë e njihni dhe të cilin nuk e keni konsideruar plotësisht të duhurin deri më tani.

Shëndeti: Më në fund filloni me planet tuaja të vjetra për t’u kthyer në stërvitje dhe për t’iu përkushtuar trupit tuaj. Është një nga vendimet më të mira që do të merrni këtë vit.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Do të gjendeni në një konflikt biznesi që në fakt nuk ka të bëjë me ju, por po ndodh mes eprorit dhe kolegut tuaj. Mos luani heroin dhe mos u përpiqni të shpëtoni askënd, thjesht tërhiqeni dhe theksoni se pikëpamjet tuaja nuk kanë asnjë lidhje me gjërat që u thanë.

Dashuria: Ujorët në marrëdhëniet me partnerët janë aktualisht të mbingarkuar nga emocionet dhe ndihen sikur janë “në qiellin e shtatë”, por emocionet në fakt ua turbullojnë pak arsyen. Edhe pse është një ndjenjë e mrekullueshme të kesh flutura në stomak, përpiqu të ndahesh nga situata dhe t’i hedhësh një sy realist marrëdhënies. A është gjithçka vërtet kaq ideale? Ujorët e lirë janë në një periudhë pune intensive me veten, e cila do të jetë e dukshme dhe do të tërheqë shumë njerëz që do të duan një pjesë të atij shkëlqimi. Kini kujdes se kë lejoni pranë jush.

Shëndeti: Mos udhëtoni apo shpenzoni shumë gjatë kësaj periudhe. Paqja dhe mbështetja emocionale që ju nevojitet do të vijnë nga miqësitë dhe pushimi i vërtetë, jo nga shmangia e problemeve, transmeton Telegrafi.

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Ju pret një periudhë ndryshimesh pozitive, por para së gjithash duhet të kaloni sërish detyrimet kontraktuale dhe kompensimet dhe të vendosni nëse ato ende ju përshtaten. Mos kini frikë të ngriheni për veten tuaj, eprorët tuaj gjithashtu do ta vlerësojnë atë.

Dashuria: Nëse jeni në një lidhje të gjatë që duket se po zbehet, mos qëndroni me të për hir të “ditëve të mira të vjetra”. Thellë në shpirt, ju e dini që kjo marrëdhënie ka marrë fund dhe megjithëse do të jetë e vështirë, pranoni këtë fakt dhe vazhdoni. Ky mund të jetë vendimi më i mirë që mund të merrni pa e kuptuar fare. Edhe pse personi tjetër mund të jetë tashmë në pamjet e këndvështrimit tuaj të dashurisë, para së gjithash përkushtohuni vetes dhe zgjidhni emocionet tuaja – dhe vetëm atëherë afrojuni atyre, nëse doni diçka serioze mes jush. Peshqit e lirë do të tundohen të hyjnë në një lidhje të re vetëm për t’u larguar nga problemet dhe pasiguritë e tyre, por në fund të fundit kjo nuk është një ide e mirë. Duhet t’i përkushtoheni vetes dhe të qëndroni vetëm për pak kohë nëse doni të filloni një lidhje që do të zgjasë.

Shëndeti: Gjithçka është në rregull dhe ju jeni mirë, keni vetëm një det mendimesh negative të shkaktuara nga lodhja fizike. Flini pak dhe kaloni fundjavën të qetë dhe gjithçka do të jetë shumë më mirë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss