Monday, October 2, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Humbje minimale e Partizanit, kualifikimi vendoset në Elbasan

Partizani del me një humbje minimale 1-0 në transfertën kazake ndaj Astanës, duke shtyrë verdiktin për kalimin në fazën e grupeve të Conference League për të enjten e ardhshme në “Elbasan Arena’.

‘Të kuqtë’ e nisën shumë keq ndeshjen dhe vuajtën shumë presingun e lartë të vendasve në pjesën e parë, teksa për ta bërë edhe më të vështirë, erdhi edhe dëmtimi i Grezdës, që la fushën për probleme muskulore.

Nga ana tjetër Astana shënoi dy herë, por vlejti vetëm njëri prej golave, ai i shënuan në minutën e 41-të dhe që vulosi edhe fatin e ndeshjes së parë Play Off të Conference Leagues.

Në pjesën e dytë u pa në fushë një Partizan ndryshe, teksa protagonist absolut u bë mesfushori Arinaldo Rrapaj, i cili provoi disa herë të gjejë golin e barazimit me goditje nga distanca, por nuk kalibroi si duhet të djathtën.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss