Monday, December 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Ikja e Grida Dumës, reagon Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, reagoi në lidhje me lënien e mandatit të deputetes së Partisë Demokratike, Grida Duma.

“Çdo akt individual është i respektuar dhe nuk më takon mua të komentoj arsyet e dorëheqjeve. Mund t’ju them me bindje të plotë se Parlamenti i 25 prillit është totalisht i deformuar, është shumë larg të qënit një Parlament funksional, shumë larg të qënit një Parlament që mbron institucionet e pavarura”, tha Meta.

“Tani, vëmendja është te 12 nëntori, te dita e protestës kombëtare, dhe nuk është te Parlamenti. Nëse ai do të funksiononte, protesta nuk do të ishte e nevojshme. Qëndrimi ynë është pjesëmarrje sa më aktive në Parlament, por e dimë që fuqia e opozitës nuk mund të jetë në Parlament”, shtoi kreu i PL-së.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.