Wednesday, October 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Japonisë i afrohet supertajfuni Nanmadol

Agjencia meteorologjike e Japonisë apelon për evakuimin e banorëve të ishullit jugor Kjushu para ardhjes së supertajfunit Nanmadol.

Sipas Qendrës së përbashkët të marinës amerikane për paralajmërim nga tajfunet e rrezikshme, Nanmadol mund të bëhet stuhia tropikale më shkatërruese që ka goditur Japoninë në dekadat e fundit.

Agjencia meteorologjike e Japonisë publikoi se sonte mund të lëshojë “paralajmërim të veçantë” për prefekturën Kagoshima dhe pjesët e tjera të Kjushus. Në komunikatë thuhet se në rajonet ka mundësi për dallgë të larta dhe për reshje shumë të dendura shiu.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.