Friday, August 19, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

“Je vrasës dhe hajdut!”, Bardhi përplaset me Manjën: Ti duhet të ishe në burg

Një debat i ashpër është zhvilluar në mbledhjen e sotme të Komisionit të Ligjeve, mes Gazmend Bardhit dhe ministrit Ulsi Manja.

Ndërsa po diskutohet për Hartën e re Gjyqësore, bardhi i është drejtuar Manjas në diskutim e sipër, duke i thënë se duhet të ishte në burg.

Manja-Bardhit: I pyetët qytetarët e Bulqizës, të Malësi së Madhe etj. U ngritët në mëngjes…Jo se nuk ke pyetur asnjë. Ditën që ike nga zyra dyfishove tarfiat për qytetarët shqiptarë  dhe që e kemi fituar në Gjykatë të Apelit. Ky është shqetësimi që ke ti për shqiptarët.

Nuk dua përgjigje prej teje se e ka dhënë Gjykata e Apelit me vendim. Të ka rrëzuar udhëzimin e përbashkët për tarfiat që ke firmosur me Ministrin e Financave.

Dhe vjen këtu dhe flet për shqetësimet e qytetarëve. Unë kam ardhur me shumë seriozitet për të diskutuar për hartën. Është një proces që është ndarë mes  KLGJ dhe ministrit të Drejtësisë për buxhetimin dhe logjistikën e hartës.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.