Wednesday, November 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Jeep Avenger i ri 2023 del në shitje për 41 mijë euro

Avenger i ri është makina e parë plotësisht elektrike e Jeep-it dhe tani është në dispozicion për porositje paraprake.

Pjesa tjetër e linjës do të lansohet në qershor të këtij, duke përfshirë versionet me motor me djegie.

I pozicionuar si i pari nga grupi i makinave të reja elektrike të Jeep-it me katër fuqi (duke përfshirë Wagoneer S të përqendruar në luks dhe Recon i fortë), Avenger EV përballet me SUV të vegjël sikurse Hyundai Kona Electric dhe Kia Niro EV, si dhe rivalët nga kompania mëmë Stellantis në formën e Peugeot e-2008 dhe Vauxhall Mokka Electric.

Versioni inaugurues i Edicionit 1 të Avenger fillon me 41 mijë euro, por modelet me benzinë presim të jenë rreth 34 mijë euro.

Siç mund ta prisni, Edicioni i Parë vjen me shumë komplete si standard. Pjesa e jashtme përmban një çati të zezë me dy ngjyra, xhama të lyer dhe rrota aliazh 18 inç. Ka edhe distinktivë të ndryshëm të shkronjës ‘e’, që tregojnë fuqinë e grupit të elektrizuar. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss