Friday, August 19, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Jun: Korea e Veriut po përgaditet të testojë armë bërthamore

Presidenti i Koresë së Jugut, Jun Suk-jul sot deklaroi se Korea e Veriut është e gatshme të kryejë testim të armës bërthamore në çdo moment.

Ai shtoi se Pheniani i ka përfunduar përgaditjet bërthamore dhe pritet të kryejë provë bërthamore gjatë këtij muaji.

Para deklaratës së sotme të Junit, shefi i Shërbimit zbulues koreanojugor ishte për vizitë të paparalajmëruar në Uashington.

Tensionet në Gadishullin Korean po rriten nga viti i kaluar, prej kur Seuli dhe Pheniani i kanë rritur stërvitjet ushtarake dhe demonstrimet e fuqisë.

Muajin e kaluar, SHBA-ja, Korea e Jugut dhe Japonia, publikuan plane për përforcimin e bashkëpunimit ushtarak dhe përgjigjes së përbashkët ndaj kërcënimeve nga Korea e Veriut, nëse ky vend kryen edhe një testim bërthamor.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.