Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Kallëzim penal për 31 vjeçarin nga Shkupi pasi u kap me patent shofer të falsifikuar

Shkup, 11 maj – Njësia për Krim Kompjuterik dhe Ekonomik pranë DPB Shkup sot ngriti padi penale kundër shkupjanit Z.A.(31), për shkak të ekzistimit të bazës së dyshimit për vepër penale të kryer “falsifikim dokumentesh” sipas nenit 378 paragrafi 1 dhe 3 i Kodit Penal, informojnë nga MPB.

“Gjatë vitit 2021, i denoncuari me patentë shoferi të falsifikuar për automjetin “Folksvagen Pasat”, të cilën e ka marrë nga një mik i tij, i cili e ka blerë automjetin nga një agjenci për renta, e ka dorëzuar si garancion në kompaninë financiare për miratimin e një kredie në vlerë prej 350.000 denarë”, sqarojnë nga MPB.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.