Tuesday, November 29, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Kamionët elektrikë të Tesla-s u panë duke u transportuar përpara se të bëhen dërgesat

Disa kamionë elektrikë të Tesla-s, Semi, janë parë duke u transportuar në të gjithë vendin përpara fillimit të shumëpritur të dërgesave.

Sipas medieve të huaja, Tesla Semi, një kamion tërësisht elektrik i klasës 8, u prezantua në vitin 2017. Në atë kohë, supozohej të vinte në vitin 2019.

Programi i automjeteve u vonua me vite dhe deri vonë, nuk pritej të dilte në prodhim deri në vitin 2023.

Sidoqoftë, Elon Musk çuditërisht njoftoi muajin e kaluar se Tesla Semi do të fillonte në fakt transportin më vonë këtë vit.

Ai nuk e sqaroi kohën përtej kësaj, por tani duket se është afër pasi disa kamionë elektrikë Tesla Semi janë parë nëpër SHBA duke u transportuar në pjesën e pasme të kamionëve të tjerë.

Kamionët elektrikë po prodhohen në Nevada pranë Gigafactoryt të Teslas, dhe megjithatë, një Tesla Semi u pa gjatë gjithë rrugës në Kentucky këtë fundjavë:

Në të njëjtën kohë, një tjetër Tesla Semi u pa në Arizona dhe shoferi i kamionit thuhet se po shkonte për në Tesla Gigafactory Texas:

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.