Wednesday, November 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Kërcënohet drejtoresha e Klinikës së Neonatoligjisë

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se dje në orët e vona është kërcënuar dhe fyer drejtoresha e Klinikës së Neonatoligjisë, Hajrije Ismaili.

Sipas njoftimit, thuhet se ajo u kërcënua nga axha i një foshnjeje, e cila është duke u trajtuar në këtë klinikë, raporton Zeri.info.

SHSKUK-ja ka thënë se e dënon kërcënimin ndaj drejtoreshës Ismaili, teksa ka kërkuar nga organet kompetente të merren me rastin.

“Sipas rregullit të klinikës, të drejtë në informatë kanë vetëm nënat dhe baballarët, çdo ditë nga ora 12:00 deri në 13:00”, thuhet ndër të tjera.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss