Saturday, June 25, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Kevin Spacey përballet me akuza të reja seksuale

Aktori i Hollywoodit, Kevin Spacey, është duke u përballur me akuza për sulm seksual në Mbretërinë e Bashkuar, thanë policia dhe prokurorët të enjten, pas një shqyrtimi të akuzave kundër tij.

Fituesi i dyfishtë i “Oscar” për “The Usual Suspects” dhe “American Beauty” ishte drejtor artistik i teatrit ‘The Old Vic’ në Londër midis 2004 dhe 2015.

Akuzat kundër tij u shfaqën fillimisht në vazhdën e lëvizjes #MeToo që pa pretendime të shumta për sulme seksuale dhe ngacmime në industrinë e filmit.

Kjo nxiti një hetim nga Policia Metropolitane e Londrës dhe një rishikim nga ‘The Old Vic’ në krye me 62-vjeçarin, Spacey.

Ai është duke u ndjekur penalisht për katër akuza për sulme seksuale ndaj tre burrave midis 2005 dhe 2013 në Londër.

“Ai është akuzuar gjithashtu për përfshirjen e një personi në aktivitet seksual pa dëshirën e tij”, tha Rosemary Ainslie.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.