Friday, August 19, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

KF Renova, tërhiqet nga garat elitare në Maqedoni

Skuadra e Renovës ka konfirmuar se nuk do të jetë më pjesë e Ligës së parë Futbollistike të Maqedonisë.

Lajmi është konfirmuar edhe Federata e Futbollit të Maqedonisë, tek e cila ka ardhur konfirmimi zyrtar se skuadra nga Xhepçishti do të tërhiqet nga farat elitare edhe pse ishin pjesë e shortit për sezonin e ri, që u hodh gjatë javës së kaluar.

Në njoftimin e Renovës nuk potencohet një arsye konkrete për vendimin radikal, veçse zyrtarizojnë tërheqjen nga garat.

Klubi Futbollistike “Renova” një kohë të gjatë luajti në elitën vendore, madje ka fituar titullin kampion në vitin 2010 dhe më vonë edhe Kupën e Maqedonisë  në vitin 2012, ndërsa ka regjistruar edhe 7-të pjesëmarrje në Kupat e Europës.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.