Thursday, November 30, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Kimmich lavdëron Xavin, nxit përsëri thashetheme për një transferim te Barcelona

Në kërkimin e tyre për të nënshkruar një zëvendësues për Sergio Busquets gjatë verës, Barcelona shikoi objektiva të shumta të klasit botëror. Një prej tyre ishte Joshua Kimmich, të cilin trajneri Xavi Hernandez thuhet se ishte shumë i etur për ta sjellë në klub.

Megjithatë, Bayern Munich hodhi poshtë çdo mundësi për largimin e Kimmich dhe Barcelona nuk kishte kapacitetin financiar për të orkestruar një lëvizje gjithsesi.

Në fund, kampionët në fuqi të La Ligës nënshkruan me Oriol Romeu nga rivalët katalanas, Girona.

Raportet gjatë verës sugjeruan se Kimmich ishte i prirur të bënte lëvizjen te Barcelona dhe ka të ngjarë që një nga faktorët kontribuues të ishte Xavi.

Reprezentuesi gjerman zbuloi në një video të fundit të postuar nga Bayern se trajneri i Barcelonës është ai me të cilin ka kopjuar lojën e tij.

“Xavi është shembulli që unë ndjek si futbollist”, ka thënë Kimmich.

Tifozët e Barcelonës me siguri do të donin që Kimmich të mësonte nga këmbët e Xavi, megjithëse për fat të keq për ta, ka shumë pak gjasa që një lëvizje të ndodhë së shpejti. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss