Monday, December 11, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Koncepti i ri i Xiaomit ju lejon të ngjitni një lente të kamerës Leica

Koncepti i ri i telefonit Xiaomi lejon që një lente e kamerës Leica me madhësi të plotë të ngjitet në pjesën e pasme të një versioni prototip të 12S Ultra. Versioni i telefonit inteligjent i lëshuar në fillim të këtij viti tashmë dihet që ka një sensor kamere të tipit 1 inç në pjesën e pasme, i cili është shumë më i madh se ata që përdoren zakonisht në telefona dhe më shumë në përputhje me atë që mund të gjeni në një kamerë kompakte të pavarur. Koncepti i ri i Xiaomit i jep atij një sensor dytësor 1 inç, si dhe një lente me madhësi të plotë për t’u përshtatur.

Në një trailer ngacmues, Xiaomi tregon se si koncepti është krijuar për të punuar me lente në linjën e serisë M të Leica-s.

Xiaomi ka bashkëpunuar më parë me Leican për të bashkë-zhvilluar sistemin e kamerës të përdorur në 12S Ultra, për të cilin GSMArena raporton se përfshinte bashkëpunimin në dizajnimin e optikës së tij.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss