Friday, February 23, 2024
spot_img

Latest Posts

“Kontrata ime mbaron”, i preferuari i Laportas i hap derën një lëvizje te Barcelona në verë

Barcelona është në kërkim të një trajneri të ri, por një pjesë e madhe e kërkimit të tyre mund të varet më shumë nga kush është në dispozicion këtë verë.

Blaugranët nuk do të kenë një buxhet të madh me të cilin të tundojnë menaxherët apo të paguajnë klubet e tyre aktuale, duke u dhënë menjëherë përparësi atyre trajnerëve pa kontratë. Njëri prej tyre është Julian Nagelsmann.

E fundit nga Barcelona është se presidenti Joan Laporta do të preferonte një menaxher nga sistemi stërvitor gjerman, duke iu referuar Thomas Tuchel, Hansi Flick, Jurgen Klopp dhe Nagelsmann.

Trajneri i Bayern Munichut, Tuchel është larguar nga spekulimet, ndërsa Klopp duket se nuk është në dispozicion.

Por, nuk është rasti i njëjtë edhe për Nagelsmann. Trajneri i Gjermanisë u pyet për të ardhmen e tij përtej Euro 2024 këtë verë, për të cilën ai po përgatitet aktualisht, dhe e bëri të qartë se nuk kishte garanci se ai do të ishte atje pas turneut.

Nagelsmann do të ishte një opsion i profilit të lartë për Barcelonën, por ka tendencë të ketë periudha të shkurtra në klubet e tij.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss