Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Kosova dhe Shqipëria me koncert të përbashkët kushtuar Nexhmije Pagarushës

AKKV “Shota” dhe Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore të Republikës së Shqipërisë “Nderi i Kombit”, do të sjellin koncertin e përbashkët i cili i dedikohet “Bilbilit të këngës shqipe” Nexhmije Pagarusha, shkruan KultPlus.

Ky koncert realizohet në kuadër të “Koncertit të Përbashkët  Kulturor” në mes të Republikës së Kosovës dhe Republikës së Shqipërisë,  në kuadër të të ashtuquajturit “Gjerdani i Artë”, ku do të përkujtohen dhe nderohen emra të njohur të skenës sonë muzikore. 

Koncerti mbahet me datë 12.05.2022, ne sallën e TKK-së me fillim në ora 20:00.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.