Friday, September 30, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Kosovari bën mozaik fytyrën e mbretëreshës Elizabeth II, merr vëmendjen e mediave të huaja

Më datë 8 shtator të këtij viti ka ndërruar jetë Mbretëresha Elizabeth II.

Ajo vdiç në moshën 96 vjeçare dhe mbretëroi për 70 vjet.

Artisti kosovar, Alkent Pozhegu pas vdekjes së mbretëreshës krijoi një mozaik të cilin ia kushtoi asaj.

https://www.instagram.com/p/CiVeqd7oV_Q/?utm_source=ig_embed&ig_rid=2e8799f6-6d2b-47c4-af8b-bea749d1b73f

“Art Mozaik me drithëra. Mbretëresha e Anglisë. Alkenti!” shkroi ai krahas imazhit të mozaikut.

E vepra e tij bëri jehonë tek mediat ndërkombëtare duke zënë vend në disa prej titujve të gazetave prestigjioze britanike.

https://www.instagram.com/p/CiavqITIdtS/?utm_source=ig_embed&ig_rid=057a4c20-1de8-46d6-b724-194f9bf6a659
https://www.instagram.com/p/CicN_tPI6gM/?utm_source=ig_embed&ig_rid=75af1db4-4c6c-43e5-a1db-fb2314374b1f

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.