Wednesday, June 29, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Kryeministrja finlandeze në Tiranë: Të nisim negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë pa asnjë vonesë

Tiranë, 21 qershor – Finlanda mbështet zgjerimin e Bashkimit Europian dhe është dakord për të nisur negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë pa asnjë vonesë, u shpreh kryeministrja finlandeze Sanna Marin.

Në një deklaratë të përbashkët për shtyp me kryeministrin Edi Rama teksa ndodhet për një vizitë zyrtare në Tiranë, Marin tha se Shqipëria ka zë të fortë dhe globalisht.

“E vlerësojmë zërin tuaj, kur bëhet fjalë për përfaqësimet në grupet ndërkombëtare. Dua t’ju përgëzoj për punën në Këshillin e Sigurimit në OKB”.

https://www.facebook.com/ediramaal/videos/422797549712305

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.