Thursday, February 9, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Kurti: E kujtojmë ish-presidentin Rugova për qëndrimin intelektual dhe sjelljen paqësore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me presidenten Vjosa Osmani kanë bërë homazhe tek varri i ish-presidentit Rugova, për të cilin tha se kujtohet për shumë gjëra.

Kurti u shpreh se presidenti Rugova do të kujtohet për qëndrimin intelektual, sjelljen paqësore, qasjen humaniste, ndërkombëtarizimin e çështjes së Kosovës.

“Bëmë homazhe tek varri i presidenti të parë të parë të Republikës së parë të Kosovës e presidentit të parë të Kosovës së çliruar. 21 janari është një ditë e ftohtë dhe  është një ditë në të cilën ne teksa e përkujtojmë presidentin Ibrahim Rugova e kujtojmë atë për qëndrimin intelektual, sjelljen paqësore, qasjen humaniste, ndërkombëtarizimin e çështjes së Kosovës”, tha Kurti.

Ish-presidenti Ibrahim Rugova ka ndërruar jetë më 21 janar të vitit 2006.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss