Thursday, August 11, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Ky test zbulon sekretet që i keni fshehur vetes, përgjigjuni menjëherë 4 pyetjeve

Shumë gjëra të vogla, të cilat shpesh nuk i vëmë re, në fakt na zbulohen. Edhe ajo që është shoqërimi ynë i parë me diçka tregon shumë për karakterin tonë. Ndërgjegjja gjithashtu luan një rol mjaft të rëndësishëm, kështu që shpesh na përgjigjet pyetjeve.

Përgjigjuni këtyre katër pyetjeve dhe do të merrni një pasqyrë të personalitetit tuaj dhe se si funksionon ndërgjegjja juaj.

  1. Imagjinoni sikur jeni duke u zhytur në det dhe ndërsa zbuloni botën nënujore, papritmas shihni një sirenë. Çfarë ngjyre ka bishti i saj?
  2. Sirena nuk është e vetmja që takoni në fund të detit, është një peshk që kalon tani. Si do të ishte ajo?
  3. Pak më tutje hasni në predha. Si duken, forma e tyre është e thjeshtë apo janë të pazakonta, ndoshta spirale si kërmilli?
  4. Keni vendosur të dilni dhe të arrini në plazh. Sa njerëz shihni?

Zgjidhja:

Ngjyra e sirenës tregon se sa social jeni. Për shembull, ngjyrat e ftohta si jeshile dhe blu tregojnë ndrojtjen, ndërsa ngjyrat e ngrohta si e verdha dhe roza tregojnë hapje. Peshqit thonë diçka për mënyrën tuaj të zgjidhjes së konflikteve. Nëse është e padëmshme, do të thotë që ju, edhe pse të gjithë të kundërshtojnë, qëndroni në mendimin tuaj, ndërsa nëse është grabitqar, do të thotë se keni frikë nga gjarpërinjtë dhe se dorëzoheni shpejt. Predha tregon se sa i afrueshëm jeni në marrëdhëniet tuaja me njerëzit e tjerë. Një formë e thjeshtë dhe ngjyra e zakonshme do të thotë që ju mund të hapeni shpejt me dikë, ndërsa një formë e pazakontë dhe më shumë ngjyra tregojnë se jeni mjaft të mbyllur dhe preferoni t’i zgjidhni vetë problemet tuaja. Njerëzit në plazh përfaqësojnë miqtë tuaj. Nëse sheh shumë prej tyre, ke shumë miq; por, nëse ka vetëm pak, ndoshta keni vetëm pak miq të vërtetë. Nëse nuk ka njeri në plazh, mund të thuhet se nuk u besoni njerëzve dhe preferoni të jetoni si një ujk i vetmuar.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.