Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Lagard: Zhvillimi i ekonomisë në Eurozonë varet nga situata në Ukrainë

Invazioni rus ka ndikim të dukshëm mbi ekonominë e Eurozonës, ndërsa zhvillimi i saj do të varet nga ajo se si do të zhvillohet konflikti në të ardhmen, deklaroi sot në konferencë për shtyp, shefja e Bankës qendrore evropiane, Kristin Lagard.

“Kjo ndikon në ekonominë në Evropë  dhe më gjerë. Konfliktet dhe pasiguria të ndërlidhura me to, e minojnë besimin e bizneseve dhe të konsumatorëve”, tha ajo.

“Zhvillimi ekonomik në masë të madhe do të varet nga zhvillimi i konfliktit, ndikimi në sanksionet ekzistuese dhe masat e mundshme plotësuese”, potencoi shefja ne BQB.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.