Monday, September 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

‘L’Equipe’ zbulon klauzolën e Dembele

Ousmane Dembele ka një klauzolë në kontratën e tij te Barcelona.

Ylli francez, Dembele gjatë verës ka rinovuar kontratën e tij me skuadrën katalane, dhe në këtë kontratë duket se ka një klauzolë.

Sipas ‘L’Equipe’, francezi nuk ka pranuar asnjë bonus për rinovimin, por dy palët janë dakorduar të aktivizojnë një klauzolë liruese prej 50 milionë eurove për verën tjetër.

Nëse kjo klauzolë aktivizohet, gjysma e shumës do t’i shkonte Dembele, si formë për të paguar lojtarin, pa impakt në situatën aktuale të skuadrës.

Dembele është kthyer në një pjesë kyçe të Xavi Hernandez këtë edicion.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.