Wednesday, November 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

LSDM: OBRM-PDUKM-ja po shpërbëhet

Shkup, 21 shtator – Partia maqedonase në pushtet LSDM, në një kumtesë për media thotë se OBRM-PDUKM po shpërbëhet.

Nga LSDM thonë se opozita maqedonase ka probleme të mëdha të brendshme partiake.

“Mickoski për përçarjet dhe grindjet e brendshme në -OBRM-PDUKM nuk duhet t’ia ngarkojë LSDM-së. I dëshpëruari Mickoski të mos ndërhyjë fare me LSDM-në në ballafaqimin e ndërsjellë dhe t’i zgjidhë vetë zënkat”, thuhet në reagimin e LSDM-së.

“Publiku ende pret përgjigje nga Mickoski për marrëveshjet me Gruevskin. A po i fsheh kërkesat për amnisti të bashkëpartiakëve të tij, për shkak të pakënaqësisë që ndodhen brenda partisë së tij”, tha LSDM.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss