Sunday, December 4, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Maqedonia e Veriut pranohet në Unionin e Mesdheut

Shkup, 13 Nëntor – Maqedonia e Veriut pranohet në Unionin e Mesdheut. Lajmin e ka bërë të ditur i pari i Ministrisë së Jashtme, Bujar Osmani.

“Edhe një Sukses i politikës së jashtme. Vendi jonë pranohet si anëtare e Unionit për mesdheun, një forum i rëndësishëm rajonal për bashkëpunim në mes Bashkimit Europian dhe vendeve të mesdheut.

Çdo ditë e më afër Bashkimit Europian”, ka shkruar Ministri Osmani në fejsbuk.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.