Monday, December 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Marrëveshja për targa, Kurti: Nis rruga e bisedimeve intensive për normalizim të raporteve

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, thotë se marrëveshja e arritur mbrëmë mes Kosovës dhe Serbisë për targat, i hap rrugë bisedimeve intensive për normalizimin e plotë të raporteve mes dy palëve.

Kurti, mes tjerash, thotë se e gjithë kjo do të bëhet në bazë të propozimit të Bashkimit Evropian të mbështetur nga Franca dhe Gjermani teksa e ka falënderuar ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier, për mbështetjen.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.