Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

Mashtrimi me vizat amerikane, reagon ministri Balla: U godit një grup kriminal

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar ditën e sotm lidhur me operacionin e policisë, në të cilin u godit aktiviteti kriminal që mashtronin me viza amerikane.

10 mijë euro një vizë amerikane/ Falsifikonin formularët për aplikimin, në pranga pesë persona

“Përgëzime Policisë së Shtetit për operacionin e suksesshëm të finalizuar sot në bashkëpunim me agjenci ligjzbatuese partnere.

Në këtë operacion është goditur një aktivitet kriminal në fushën e mashtrimit me viza amerikane dhe kontrabandimit të qenieve njerëzore, janë arrestuar pesë shtetas dhe një tjetër është shpallur në kërkim, për veprat penale “Mashtrimi”, “Falsifikimi i vulave, stampave dhe formularëve” dhe “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.”, ka shkruar Balla.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss