Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Mashtruan me vite gruan e moshuar, një çift ka fituar 777 mijë denarë

Policia e Maqedonisë së Veriut ka ngritur kallëzim penal ndaj një çifti në lidhje me një mashtrim që i kanë bë një plak duke i marrë kundërligjshëm 777 mijë denarë.

Të dyshuarit në periudhën nga viti 2010 deri më vitin 2022, me vetëdije dhe me paramendim, në disa raste e kanë sjellë në huti një grua në moshë nga Dibra, e cila nga një bankë dhe dy shoqëri financiare, ka marrë kredi dhe si borxh ua ka dhënë të hollat të denoncuarve të cilët i kanë premtuar se do t’ia kthejnë të njëjtat në këste”, deklarojnë nga Policia

Ata akuzohen për “mashtrim” dhe “Keqpërdorim të të dhënave personale” të viktimës, pasi kanë keqpërdorur letërnjoftimin dhe e-mailin e saj për të realizuar onlajn marrje të kredisë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.