Monday, September 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Mbappe dhe Haaland të vendosur për një rivalitet afatgjatë – synim rekordi i golave të Ronaldos dhe Messit

Kylian Mbappe dhe Erling Haaland janë fokusi të Ligës së Kampionëve, pasi gara mes tyre ka vazhduar edhe këtë sezon. 

Rekordet e golave ​​të vendosura nga Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi në Ligën e Kampionëve u shfaqën të pakapërcyeshme jo shumë kohë më parë.

Tani, dy nga gjenerata e ardhshme e yjeve që zbukurojnë garën po synohen të eklipsojnë arritjet e tyre në planin afatgjatë.

Kylian Mbappe dhe Erling Haaland – kanë oreks të madh për gola dhe po vazhdojnë të ngjiten në top listat e golashënuesve të të gjitha kohërave.

Mbappe shënoi dy gola në fitoren 2-1 në shtëpi kundër Juventusit, ndërsa ylli i ri i Manchester Cityt, Haaland, goditi dy herë në fitoren 4-0 ndaj Sevillas.

Me 23 vjeç e 260 ditë, Mbappe u bë lojtari më i ri që ka arritur 35 gola në Ligën e Kampionëve – duke kaluar Messin me 47 ditë dhe Ronaldon me më shumë se tre vjet.

Ndërkohë, Haaland ka vetëm 20 paraqitje dhe ka shënuar 25 gola në Ligën e Kampionëve, duke eklipsuar më të mirën e mëparshme Ruud van Nistelrooy në 30 ndeshjet.

Norvegjezi u bë gjithashtu më i riu që arriti këtë rezultat – duke e kaluar Mbappen me 33 ditë.

Rivaliteti i golave ​​do të vazhdojë edhe në të ardhmen. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.