Saturday, June 25, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Mbrojtësit në Severodonetsk duhet ‘të dorëzohen ose të vdesin’, tha lideri separatist

Trupat ukrainase që mbeten në Severodonetsk duhet të “dorëzohen ose të vdesin”, tha një përfaqësues ushtarak i “Republikës Popullore të Donetskut” të vetëshpallur.

Duke folur për mediat në Donetsk, Eduard Basurin tha se forcat ukrainase nuk do të jenë në gjendje të largohen nga qyteti kryesor, duke pretenduar se ura e fundit që e lidh atë me qytetin fqinj Lysychansk është shkatërruar.

“Ndarjet ukrainase që janë atje, janë atje përgjithmonë”, u shpreh ai.

Basurin tha se ushtarakët ukrainas duhet “të dorëzohen ose të vdesin” sepse “nuk ka alternativë tjetër”.

BBC raporton nuk mund të verifikojë pretendimet se ura e fundit është shkatërruar dhe ne se nuk ka pasur asnjë detaj për këtë nga autoritetet ukrainase./21Media

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.