Monday, May 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Me çantat me drogë në makinë, arrestohen dy të rinjtë grek në kufirin me Shqipërinë

Një sasi prej 43 kilogramë kanabis është kapur nga policia greke në kufirin me Shqipërinë.

Në pranga kanë përfunduar dy të rinj, brenda automjetit të të cilëve u gjet lënda narkotike.

Sipas autoriteteve greke, kanabisi ishte fshehur në 3 çanta me 40 pako seciala, me një peshë totale prej 43 kg.

Në pranga janë vendosur drejtuesi i mjetit, 22 vjeç dhe pasagjerja 23 vjeçe, të dy shtetas grek.

Dyshohet se të rinjtë e kishin marrë lëndën narkotike në Shqipëri dhe po e transportonin drejt Greqisë.

Policia sekuestroi telefonat e të rinjve dhe automjetin, ndërkohë që po vijojnë hetimet për të zbuluar rrejtin e personave të tjerë që mund të kenë bashkëpunuar me të rinjtë për trafikun e drogës

Gjatë vititi 2023, në zona të ndryshme të Greqisë janë sekuestruar rreth 957 kg kanabis që dyshohet se vinte nga Shqipëria.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss