Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

Mediat ruse i shpallën të vrarë në Ukrainë, flasin dy francezët

Dy shtetas francezë i kanë thënë Radios Evropa e Lirë se janë shëndosh e mirë dhe po jetojnë në Francë, pavarësisht pohimeve të mediave shtetërore ruse se ata ndodheshin në qytetin ukrainas të Harkivit, kur Rusia kreu një sulm ajror, më 16 janar.

Ministri i Mbrojtjes i Rusisë ka pohuar se 60 “luftëtarë të huaj”, shumica prej të cilëve francezë, u eliminuan në një sulm preciz ndaj një ndërtese.

https://www.evropaelire.org/a/te-vrare-franceze-ukraina-rusia/32796687.html?utm_medium=affiliate&utm_campaign=RFE-player32796687&utm_source=www.tetovasot.com%2F&utm_content=player

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss