Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Meghan Markle merr vëmendjen në Hagë, teksa shfaqet me veshje në vlerë mbi 10 mijë euro

Meghan Markle veshi një tri veshje nga tre stilistë të ndryshëm, të cilat në total mendohet se vlejnë mbi 8,600 funte (10,300 euro) në një tjetër ditë të kaluar në Holandë, ndërsa ajo iu bashkua Princit Harry për Lojërat Invictus në Hagë.

Dukesha e Sussex-it veshi një përzierje të të preferuarave të vjetra dhe pjesëve të reja nga stilistë të preferuar duke përfshirë Valentino dhe Veronica Beard në ditën e saj të tretë në Holandë, shkruan DailyMail.

Meghan, 40 vjeçe, pritet së shpejti të kthehet në shtëpinë e çiftit në Kaliforni, ndërsa Harry, 37 vjeç, do të qëndrojë për të gjithë kohëzgjatjen e ngjarjes së stilit paralimpik që ai organizoi për personelin e shërbimit të plagosur.

Gjatë paraqitjes së saj të parë të ditës për të parë ngjarje të atletikës, volejbollit dhe gjuajtjes me hark në Zuiderpark, Meghan zgjodhi një xhaketë sportive në vlerë 1,944 funte (2,300 euro), të punuar nga stilisti amerikan Brandon Maxwell.

Ajo e kombinoi këtë copë me një palë xhinse blu dhe ricikloi një palë atlete ‘Manolos’ në vlerë prej 455 funtesh (550 euro), gjersa për aksesorë kishte syze dielli të markës ‘Valentino’ në vlerë prej 97 funtesh (117 euro).

Meghan i shtoi bukuri pamjes me një unazë prej 911 funtesh (1000 euro) nga marka e argjendarisë “Shiffon”, të cilën ajo është parë teksa e mbante gjatë gjithë udhëtimit të saj dhe një gjerdan “Zodiac” që mendohet të jetë nga argjendaria me bazë në Los Angeles, Logan Hollowell.

Më vonë gjatë ditës, Dukesha mori pjesë në një lexim para një grupi prej 12 fëmijëve në një ngjarje private të mbajtur në Zuiderpark, ku ajo veshi një xhaketë sportive me shirita që mendohet të ketë vlerë rreth 675 funte (814 euro), të dizajnuar nga Veronica Beard.

Ajo e kombinoi pamjen sportive me një nga këmishët e saj të famshme relaksuese dhe një palë xhinse blu, duke zgjedhur më shumë aksesorë të rrafshuar dhe grim delikat.

Meghan ka qenë prej disa vitesh nën kujdesin e stilistëve Veronica Miele Beard dhe Veronica Swanson Beard, të famshme për qëndrimin e tyre bashkëkohor dhe të lehtë ndaj modës.

Duke marrë pjesë në një event pritës në mbrëmje, Meghan veshi një fustan të qëndisur nga Valentino i cili kushton rreth 3600 funte (4,300 euro), të cilin e kombinoi me një çantë kamoshi nga Khaite, e cila vlen 960 funte (1,100 euro).

Ajo kishte vënë një palë syze dielli të markës Valentino me përmasa të mëdha, ndërsa kishte veshur fustanin e saj ngjyrë kafe të shtrirë anash.

Vizita e Meghanit në Holandë vjen pasi ajo dhe Harry zhvilluan bisedime sekrete me Mbretëreshën dhe Princin Charles në Kështjellën Windsor të enjten pasi u ndalën në Mbretërinë e Bashkuar gjatë rrugës për në Lojërat Invictus.

Është hera e parë që Dukesha e Sussex-it ka shkelur në Britani që kur ajo dhe Harry u larguan me ashpërsi si anëtarë të familjes mbretërore dhe u larguan nga familja mbretërore, duke dhënë më pas një intervistë tronditëse për Oprah Winfreyn, ku akuzuan për racizëm familjen mbretërore.

Meghan e pa për herë të fundit Mbretëreshën në një shërbim të vështirë të Ditës së Komonuelthit më 8 mars 2020, por që atëherë ka pohuar se ka folur rregullisht me të në telefon dhe përmes telefonatave me video.

Ndërkohë, Harry nuk e ka parë gjyshen e tij personalisht që nga funerali i Princit Philip prillin e kaluar – kur ai fluturoi për një kohë të shkurtër nga shtëpia e tyre e re në SHBA. Por kontakti i tyre ishte i kufizuar për shkak të kufizimeve të COVID-19.

Që atëherë ai ka nisur një veprim ligjor në Gjykatën e Lartë kundër Ministrisë së Brendshme duke pretenduar se është shumë e rrezikshme të sjellë familjen e tij në Mbretërinë e Bashkuar pasi i është hequr mbrojtja zyrtare e Policisë Metropolitane.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.