Friday, August 19, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Meta takon Haradinajn: Përparimi ynë drejt BE-së duhet të jetë një mision parësor dhe i palëkundur

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është takuar me të parin e AAK-së, Ramush Haradinaj.

Meta theksoi se me Haradinajn, diskutoi për forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve strategjike.

“Me Kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ish-Kryeministrin, Ramush Haradinaj takimet janë përherë vëllazërore”.

“Zhvilluam një bisedë të hapur në Prishtinë për rëndësinë e forcimit të mëtejshëm të marrëdhënieve strategjike mes dy vendeve tona, në dobi të qytetarëve tanë”.

“Ndamë të njëjtin vlerësim se Shqipëria dhe Kosova meritojnë të kenë vendin e tyre në familjen e kombeve europiane dhe se përparimi ynë drejt BE duhet të jetë një mision parësor dhe i palëkundur”.

Ndryshe, Meta gjatë dy ditëve të fundit ka qëndruar për vizitë në Kosovë, ku ka zhvilluar takime me krerët politikë, pasi sot është dita e tij e fundit si president.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.