Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Metju Loson do të jetë ambasadori i ri i Bratanisë në Shkup

Shkup, 14 prill – Metju Loson është emëruar si ambasador i ri i Britanisë së Madhe në Maqedoninë e Veriut, informon Zhurnal.

Ai do të zëvendësojë ambasadoren aktuale Rejçel Gallouej, mandati i së cilës skadon në korrik.

Loson në shkup vjen pas funksionit të ambasadorit në Dushanbe, Taxhikistan. Në biografinë e tij shkruhet se ka kryer edhe funksionin zv.shef i misionit britanik në Bosnje e Hercegovinë gjatë viteve 2015-2018, ndërsa ka patur dhe angazhim diplomatik në Kanadë nga viti 2013 deri në vitin 2015.

Ambasadori i ri ka punuar edhe si shef i repartit për Azinë Jugore dhe Avganistan pranë Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Komonvelt 2009-2011./Zhurnal.mk

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.