Tuesday, January 31, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Mexhiti: Një koalicion mes BDI, LSDM, ASH dhe PDSH e forcon vetëm VMRO-në!

Kumanovë, 24 Janar – Sonte “Grupi i zjarrit” ka qenë në Kumanovë ku kanë takuar qytetarët dhe strukturën e Degës.

Nënkryetari i partisë, Izet Mexhiti duke folur rreth situatës në parti mes tjerash ka thënë se hyrja e Aleancës për Shqiptarët në Qeveri fillimisht e shpëton Artan Grubin.

Më pas vazhdon Mexhiti duke thënë se për shkak të zv/kryeministrit Grubi ka ndodhur e gjithë kjo situatë destabilizimi në BDI dhe tani po destabilizohet edhe Qeveria.

Deklarata e radhës e Mexhitit ishte se po planifikohet edhe një koalicion mes BDI-së, LSDM-së, ASH-së dhe PDSH-së. Sipas deputetit Mexhiti ky koalicion do ta rrisë nacionalizmin dhe do ta forcojë VMRO-në.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss