Sunday, October 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Mexhiti tregon ditën, vendin dhe kush kërkoi amnisti për Nikolla Gruevskin (Video)

Shkup, 19 shtator – Në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski u zhvilluan negociata për kthimin e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski më 9 maj – ditën kur festohet fitorja mbi fashizmin dhe Dita e Evropës – Izet Majiti, lider i Lëvizjes Demokratike të sapoformuar dhe ish-zyrtar i BDI-së.

Mexhiti thotë se nuk është e vërtetë se dikush nga opozita ka kërkuar nga presidenti Pendarovski faljen e Gruevskit, por se kjo është bërë me iniciativë të partive në pushtet. Mexhiti theksoi se ai dhe opozita shqiptare kanë fakte se kush ishte në takimin me Pendarovskin për të negociuar kthimin e Gruevskit, duke përmendur edhe ditën kur u zhvillua ky takim. – Nuk duhet shumë që presidenti i vendit ta konfirmojë këtë. Ishte në ditën e Evropës në zyrën e tij. Pra po, nuk flasim përmendësh – tha Mexhiti.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss