Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Michael Buble flet për kohën e vështirë kur djali i tij tre vjeçar u diagnostikua me kancer

Michael Buble ka treguar në një intervistë të re, se si jeta e tij u trazua pasi djali i tij Noah u diagnostikua me kancer.

Këngëtari 46-vjeçar kanadez zbuloi për The Mirror se ndihej ‘aq i paqëndrueshëm dhe i prekshëm’ pasi Noah u diagnostikua me hepatoblastoma, një lloj kanceri në mëlçi, në vitin 2016 në moshën tre vjeçare.

Por tani këngëtari i ‘jazz’-it është gati të rikthehet në lëvizjen e gjërave pasi djali i tij tashmë tetë vjeç, ka tejkaluar me sukses këtë sfidë, shkruan DailyMail.

Michael, i cili ndan Noahun me gruan e tij, aktoren 34-vjeçare argjentinase Luisana Lopilato, ende përballej me frikën dhe pasigurinë e diagnozës së djalit të tij..

“Kam kaluar shumë, natyrisht. Kur incizova këngën e fundit [në 2018], djali im sapo kishte qenë në terapi dhe unë nuk isha gati të kthehesha”, shpjegoi ai.

“Nuk e dija këtë në atë kohë, por, mendërisht, isha kaq i paqëndrueshëm dhe i pambrojtur. Kam incizuar një këngë të sigurt me producentët që më pëlqyen dhe thjesht u përpoqa të mbroja veten dhe të mbaja një karrierë”, tha Buble.

“Por ndihem shumë mirë tani dhe po vrapoja të shkoja – sikur kjo peshë e madhe të ishte hequr nga unë. Djali im ishte i shëndetshëm, fëmijët dhe gruaja ime ishin mirë, jeta është e mirë”, tha ai.

Në mars, Buble publikoi albumin e tij të njëmbëdhjetë me titull “Higher”, i cili u vlerësua për prodhimin e tij dhe këngët e tij ‘cover’ – duke përfshirë një melodi të Paul McCartney që paraqiste legjendën që punonte me të në studio – megjithëse kritikët nuk ishin aq entuziastë për këngët e tij origjinale.

Përpara publikimit të albumit të tij, Michael dhe Luisana – të cilët kanë gjithashtu një djalë tjetër të quajtur Elias, gjashtë vjeç dhe një vajzë Vida, tri vjeçe, njoftuan në shkurt se ishin në pritje të fëmijës së tyre të katërt së bashku.

“Ne jemi në fund të verës – mendoj. Jam keq me këto gjëra”, tha këngëtari.

“Ne jemi shumë të emocionuar; të dërrmuar por edhe të emocionuar. Nuk më intereson nëse është djalë apo vajzë. Për mua, është e njëjta gjë”, tha Buble.

Michael zbuloi gjithashtu se ai ishte ai që po përpiqej më shumë për të zgjeruar më shumë familjen e tyre.

“Isha më shumë unë sesa Lu, mendoj [që donte një fëmijë tjetër]. Ajo donte më shumë dhe më pas ndryshoi mendje. Pastaj ndryshoi mendje përsëri”, shpjegoi ai.

Me albumin e tij të fundit, “Higher”, Buble ndau se ai ishte përpjekur të zgjerohej me shpresën për të krijuar diçka ndryshe nga prodhimi i tij i mëparshëm pasi mori inkurajim nga këngëtarët e tjerë.

Një burim tjetër frymëzimi për të ishin fëmijët e tij.

“Isha duke u bërë dush fëmijëve kur djali im tetë vjeçar Noah tha: ‘Babi, kam shkruar një këngë’”, rrëfen Buble.

“Dhe ai nisi të këndojë: ‘Kur ju shkoni poshtë, dhe unë shkoj lart’. Dhe unë thashë: ‘Uau, kjo është vërtet mirë, ku e dëgjove?’ Ai tha: ‘Jo, është në mendjen time’”, kujtoi këngëtari kanadez fjalët që ia kishte thënë i biri i tij.

“Disa muaj më vonë ua këndova bashkë-kompozitorëve të mi dhe ata ngritën sytë dhe thanë: ‘Çfarë ishte kjo?’. Tridhjetë minuta më vonë, ne kompozuam këngën ‘Higher’, e cila mund të jetë një nga këngët më të mëdha që kam shkruar dhe kompozuar. Rezulton se ai [Noah] është shumë më i talentuar se unë”, tha këngëtari i hitit “Close Your Eyes”

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.