Saturday, June 25, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Mot i keq me breshër ka shkaktuar dëme tek kulturat bujqësore në Negotinë

Negotinë, 9 qershor – Moti i keq i përcjellë me breshër këtë pasdite ka shkaktuar dëme tek kulturat bujqësore në Komunën e Negotinës.

Informacionin e ka konfirmuar drejtuesi i Njësisë rajonale të Agjencisë për nxitje të zhvillimit në bujqësi, Gjorgji Ajtov.

“Sipas informacioneve të para, ka dëme të mëdha në vende të caktuar. Ekspertizat në terren do të tregojnë detaje për atë në cilat lokalitete ka dëme dhe në çfarë përqindje”, deklaroi Ajtov.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.