Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Mot me diell dhe i ngrohtë deri në 27 gradë

Shkup, 24 prill – Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Kryesisht në pjesët veriore do të ketë kushte për jostabilitet afatshkurtër të izoluar me shi të rrëmbyeshëm afatshkurtër dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 9, ndërsa ajo maksimalja do të arrijë prej 23 deri në 27 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë mesatare kryesisht nga pjesa juglindore. Temperatura minimale do të ulet deri në 7, ndërsa ajo maksimalja do të arrijë 26 gradë.

Vijon periudhë e motit me diell me vranësira të kohëpaskohshme pasdite me kushte për jostabilitet të izoluar, shi afatshkurtër dhe bubullima të rralla. Do të mbahet mot me temperatura të cilat prej nesër në shumë vende do të tejkalojnë 25 gradë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.