Saturday, June 25, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Mot me diell me vranësira lokale, prej nesër rritje të temperaturave

Shkup, 18 qershor – Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare lokale. Pasdite në pjesët verilindore dhe lindore, kryesisht në rajonet malore, do të ketë kushte për shi afatshkurtër. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri 17, ndërsa ajo maksimale prej 24 deri 32 gradë. Indeksi UV do të ketë vlerë 7.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë mesatare, përkohësisht e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të bie deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri 29 gradë.

Nga e diela vijon periudhë e motit të qëndrueshëm me rritje të temperaturave ditore.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.