Thursday, February 9, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Moti sot më ngrohtë me temperatura deri 13 gradë

Shkup, 23 dhjetor – Mëngjesin e sotëm në disa lugina ka mjegull ose vranësira të ulëta. Gjatë ditës do të mbajë mot me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri në 1 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 8 deri në 13 gradë Celsius.

Në Shkup paradite do të ketë mjegull dhe vranësira të ulëta, ndërsa pasdite me diell me vranësira të ulëta deri mesatare. Temperatura minimale do të zbresë deri në -3 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 8 gradë Celsius.

Periudha e motit të qëndrueshëm vazhdon. Temperaturat ditore do të jenë në rritje të lehtë. Në disa lugina do të ketë mjegull ose vranësira të ulëta, për shkak të të cilave do të mbajë më ftohtë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss