Monday, February 26, 2024
spot_img

Latest Posts

Moti sot me vranësira dhe relativisht i ngrohtë

Shkup, 19 janar – Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe relativisht i ngrohtë me shi të kohëpaskohshëm të shiut, sidomos në orët e paradites dhe të mbrëmjes ku do të ketë rrebeshe lokale shiu (mbi 30 l/m2) dhe vende-vende të shoqëruara me bubullima. Do të vazhdojë të fryjë erë e fortë deri herë pas here e fortë jugore (mbi 70 km/h) dhe do të jetë relativisht ngrohtë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 10, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 11 deri në 17 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të pjesshme me reshje të kohëpaskohshme shiu, sidomos pasdite dhe natën. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri në 14 gradë.

Nesër do të ketë reshje shiu, sidomos pasdite dhe gjatë natës, ku do të jenë rrebeshe lokale (mbi 30 l/m2) dhe vende-vende të shoqëruara me bubullima. Do të vazhdojë të fryjë erë e fortë deri herë pas here e fortë jugore (mbi 70 km/h) dhe do të jetë relativisht ngrohtë. Nga e premtja do të ketë ftohje të konsiderueshme dhe reshjet e shiut vende-vende gradualisht do të kalojnë në borë. Në zonat malore do të formohet shtresë bore më e madhe dhe më e vogël, sidomos ditën e shtunë dhe në disa vende më të ulëta. Deri në mesin e javës së ardhshme do të ketë reshje të herëpashershme shiu dhe bore me intensitet të ndryshueshëm.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss