Wednesday, June 29, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Muzeu i artit bashkëkohor, në agjendë pas dështimeve 15-vjeçare

Tetë ministra të kulturës janë marrë me projektin e muzeut të artit bashkëkohor që prej vitit 2007. Dikur kishte edhe një projekt e lokacion. Ministri aktual i Kulturës, Hajrulla Çeku, është i nënti që merret po me këtë projekt dhe të martën ka nënshkruar vendimin për “emërimin e këshillit Iniciues për konceptimin, themelimin dhe funksionalizimin e muzeut të artit bashkëkohor si institucion kombëtar i kulturës”.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.