Friday, August 19, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Ndaj Izraelit janë gjuajtur më shumë se 160 raketa, pretendon ushtria

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit sot në mëngjes kumtuan se janë të gatshme për atë që e quajtën “javë e operacioneve”.

Ushtria njoftoi se që nga pasditja e djeshme, më shumë se 160 raketa janë hedhur në drejtim të Izraelit nga Rripi i Gazës, shkruan “Tajms of Izrael”.

Kjo gazetë thekson se aktualisht nuk ka negociata për t’i dhënë fund dhunës.

Ushtria izraelite kumtoi se sistemi i mbrojtjes raketore “Kupola e Hekurt” (Iron Dome) ishte 95 për qind i suksesshëm në kapjen e raketave të lëshuara në qytetet izraelite nga grupet terroriste nga Rripi i Gazës.

Zëdhënësi i ushtrisë Ran Koçav në konferencë për shtyp deklaroi se rreth 30 raketa që u hodhën nuk arritën në territorin e Izraelit dhe ranë në Rripin e Gazës.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.