Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

Ndërlidhja e Arbërisë me qendrën e Prishtinës, Përparim Rama prezanton projektin e ri urbanistik

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka filluar me ristrukturimin e brendshëm të udhëheqësisë së kryeqytetit.

E në kuadër të këtyre reformave Rama ka nisur edhe me prezantimin e projekteve të mëdha siç i quan ai.

Në një postim në Facebook, Rama ka prezantuar projektin që ndërlidhë Arbërinë me Pallatin e Rinisë dhe Hotelin Grand.

“Gjatë muajit shkurt do të shpallet thirrja për kompaninë ndërtimore për këtë projekt transformues që zgjidhë shumë probleme për qytetarët e Kryeqytetit.

I falënderoj qytetarët për durimin e treguar dhe i informoj se detaje të projektit do të ekspozohen për publik të hënën me 12 shkurt në hollin e ndërtesës së Kryeqytetit në qendër”, ka shkruar Rama.

https://www.facebook.com/perparimrama2021/posts/697335225896325?ref=embed_post

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss