Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

Në mëngjes mjegull, gjatë ditës moti me diell dhe i ngrohtë

Shkup, 8 shkurt – Moti sot në mëngjes do të jetë me kushte për paraqitje të mjegullës nëpër disa lugina, ndërsa gjatë ditës me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi perëndimor. Temperaturat minimale do të jenë në interval prej -2 deri 4, ndërsa ato maksimale do të lëvizin prej 13 deri 20 gradë. 

Në Shkup do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe kryesisht qetë. Temperaturat minimale do të bien nën zero, ndërsa ato maksimale do të arrijnë deri 17 gradë.

Deri të shtunën moti do të jetë i qëndrueshëm dhe i thatë me kushte për paraqitje të mjegullës së mëngjesit nëpër disa lugina. Nga e diela nën ndikimin e valës së lagështisë, moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të përkohshme të shiut të cilat në disa vende do të jenë më të vëllimshme. Temperaturat do të jenë mbi mesataren për këtë periudhë të vitit. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss