Thursday, August 11, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Në rrëshqitjet e dheut në Iran deri më tani jetën e kanë humbur 53 persona

Numri i të vdekurve nga rrëshqitjet e dheut dhe përmbytjet nëpër Iran është rritur në të paktën 53 viktima.

Mediat shtetërore njoftuan se më shumë se 30 njerëz e kanë humbur jetë n në dy fshatra në veri të Teheranit pasi reshjet e monsunit shkaktuan rrëshqitje të dheu në zonë.

Gati 20 njerëz e kanë humbur jetën në tetë provinca të tjera.

Reshjet e rrëmbyeshme kanë goditur një të tretën e vendit.

Druhet se numri i viktimave mund të rritet, ndërsa po gjurmohet pas edhe të paktën 16 personavce.

Në përpjekjet për shpëtim është përfshirë edhe armata, ndërsa në vijim është transferimi i mijëra njerëzve nga zonat e prekura në lokacione më të sigurta.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.