Saturday, June 25, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Në Shkup 131 kundërvajtje në komunikacion, 36 shoferë nën ndikimin e alkoolit

Shkup, 30 maj – Gjithsej 131 masa prej të cilave 22 për vozitje më shumë se shpejtësia e lejuar, 23 për vozitje pa patentë shoferi dhe shtatë për shfrytëzim të celularit, janë shqiptuar gjatë aksioneve të përforcuara kontrolluese në territorin e qytetit të Shkupit.

Siç njoftoi MPB, janë shqiptuar edhe 11 masa për kundërvajtje të cilat i bëjnë shoferët e motoçikletave, 36 sanksione për vozitje nën ndikimin e alkoolit, tri masa për mos përdorim të rripit të sigurisë si dhe shtatë sanksione për shoferë fillestar.

Nga MPB informojnë se aksionet e përforcuara kontrolluese vazhdojnë dhe ju bëjnë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në komunikacion që ta rrisim sigurinë në komunikacion dhe bashkë të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.