Sunday, October 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Nga nesër do të ulen temperaturat e mëngjesit

Shkup, 29 gusht – DPHM njoftoi se nga nesër do të ketë mot kryesisht me diell me vranësira mesatare dhe ulje të temperaturave të mëngjesit. Vetëm në nivel lokal do të ketë kushte për reshje të dobëta shiu afatshkurtër.

Temperatura minimale nesër do të jetë nëntë, ndërsa ajo maksimale do të jetë 33 gradë. Ditën e enjte kah fundi i ditës do të mbajë mot me vranësira të konsiderueshme  të dobëta deri në mesatare, ndërsa në pjesët jugperëndimore me erë herë pas here më të fortë nga drejtimi perëndimor. Temperatura minimale do të jetë 11 gradë, ndërsa ajo maksimale 33 gradë.

Edhe ditën e premte do të jetë pjesërisht me vranësira. Në disa vende do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi i veriut, më i theksuar përgjatë Vardarit. Temperaturat do të lëvizin nga 13 deri në 32 gradë.

Sipas DPHM-së, ditën e shtunë do të mbajë mot me diell me vranësira të ulëta deri mesatare dhe pak më i ngrohtë deri në 34 gradë. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss